Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ovládejte své PC dálkově!!!

Myslíte, že je to nesmysl nebo zbytečnost, tak to doufám, že vás tento článek přesvědčí, že je to praktická a zároveň levná věc. Takže co to dokáže? Tento IR přijímač, založený na schématu IgorPlug - viz odkazy pod článkem, umí zachytit signál z většiny dálkových ovladačů, ještě jsem neviděl žádný nekompatibilní ovladač, a to jsem zkoušel i celkem starý ovladač značky TESLA a mnohé pochybné Japonské firmy. Přijímač je velmi citlivý a bez problémů funguje po celé místnosti, pokud máte vyvedené čidlo na trochu viditelné místo.

Kabel může být dlouhý i 15m, což třeba u mě představuje přivedení IR čidla spolu s TV-outem do úplně jiného patra, a tak mohu ovládat PC úplně odjinud. Na jedno IR čidlo můžete i použít několik ovladačů, já osobně mám kolem PC hned 3 ovladače, například jeden je vyhrazen pouze pro Winamp. Ale hlavní síla je v obslužném programu - Girder, který zajišťuje komunikaci mezi přijímačem a "PC". Tento program umí nastavit snad vše, takže můžete ovládat LIBOVOLNÝ program, hlasitost, vypínat PC, vypínat monitor, pohybovat myší, psát text i ovládat části Windows. A to vše jenom a jenom třeba z vaší pohovky pomocí dálkového ovladače. Příjemné je i to, že program je celý v češtině, a to i včetně nápovědy.

Jako minimální konfigurace se uvádí procesor řady 486 a prostředí DOS, jinak program pracuje ve všech řadách systému Windows, v poslední době jsem zaslechl, že by zapojení IgorPlug měl podporovat i Linux. Na závěr nemohu než IgorPlug spolu s programem Girder doporučit, protože opravdu ulehčí ovládání PC, hlavně při sledování filmů, poslechu MP3 - kdy umožňuje kompletní ovládání programu pomocí dálkového ovladače, a tak se z Vašeho PC vlastně stává taková menši multimediální stanice.

http://skodik.no-ip.com - Nabízí verzi se zvýšenou citlivostí a uložením součástek v krytu konektoru Canon9, takže vše vypadá velice elegantně. Délku kabelu lze udělat přesně na míru (Každý další metr +10Kč.), ale standardně dodávám toto zařízení s 120cm stíněným kabelem. Cena je 200Kč včetně dobírky (~70Kč, tedy samotný 1ks IR přijímače 130Kč), nebo 160Kč včetně poštovného při platbě předem na účet, v tomto případě IR přijímač zasílám jako doporučený balík (~30Kč). Tedy objednání více kusů vyjde díky jednomu poštovnému levněji, př: 2ks stojí 330Kč (130*2+70) nikoliv 400Kč.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář